Ielādējam...
Klīniskais psihologs ir speciālists, kurš sniedz psiholoģisko palīdzību dažādu garīgo, emocionālo un uzvedības traucējumu, kā arī citu psiholoģisko problēmu gadījumos. Klīniskais psihologs strādā ar pacientu psiholoģisko izpēti, izvērtēšanu, psiholoģisko konsultēšanu un rehabilitāciju.
Kad var būt nepieciešama konsultācija?
Lai nodrošinātu atbalsta pasākumus cilvēkam, kuram ir uzvedības vai emocionālas grūtības tiek izmantota integrēta pieeja. Atbilstoši klienta vajadzībām, balstoties uz psihodiagnostikas rezultātiem, klīniskais psihologs izstrādā un vienojas ar klientu par individuālu terapijas plānu. Terapijas plānā skaidri noteikts, kāds ir terapijas mērķis, kāda veida palīdzība tiks sniegta un kāds ir sagaidāmais rezultāts. Sadarbības procesā terapijas plāns tiek pielāgots atbilstoši terapijas norisei.
Dodoties vizītē pie klīniskā psihologa, ja ir, līdzi jāņem visi ar konkrēto slimību saistītie izraksti un slēdzieni, kas saņemti slimnīcās, ambulatorās iestādēs un pie dažādiem speciālistiem. Tas palīdz iegūt maksimāli daudz informācijas, kas atvieglo diagnozes noteikšanu un izvēlēties piemērotāko terapijas stratēģiju.
Svarīga ir atvērtība un vēlme runāt. Psihologs būs tur, lai palīdzētu jums, un svarīgākā lieta ir būt godīgam un atklātam. Var būt noderīgi pārdomāt, ko vēlaties apspriest, pirms dodaties uz tikšanos. Ja ir konkrēti jautājumi vai problēmas, par kurām vēlaties runāt, pierakstiet tos, lai nekas neaizmirstos.